гурт "Крапка"

 

Участь у фестивалі: Тарас Бульба 2011 - Дипломант

Дата заснування: 01.01.2009

Місто: м. Запоріжжя

Сайт: http://www.krapkaband.at.ua

Склад учасників:
Білка Тарас Олександрович (вокал, сопілка, коза-дуда, дримба)
Чугаєвський Дмитро Юрійович (дарбука, джембе, перкусія)
Василенко Тарас Юрійович (вокал, гітара, губна гармоніка)
http://vkontakte.ru/club10676071

Композиції

1. Небо
Лірика:   гурт "Крапка"
Музика: гурт "Крапка"
2. Українець
Лірика:   гурт "Крапка"
Музика: гурт "Крапка"
3. Моє кіно
Лірика:   гурт "Крапка"
Музика: гурт "Крапка"

 

Про гурт

Український музичний гурт «Крапка» було утворено у 2009 році в Запоріжжі силами трьох музикантів. До створення «Крапки» хлопці мали свої музичні проекти та багаторічний музичний досвід за плечима. Втім, у новому проекті, який в подальшому став частиною їх життя, вирішили пропагувати сучасний український фольклор, експериментуючи зі звучанням.
Відтак, стилем виконання пісень було обрано сучасний напрямок етно-хоп. У світі подібна музика давно відома під «ярликом» world-music. Однак за основу стилістики було обрано саме українські автентичні інструменти та національне звучання.

Потужні гітарні мелодії на 6-ти та 12-струнній гітарі в мелодіях «Крапки» поєднуються із почуттєвим вокалом, перкусійними ритмами на дарбуках та джембе (ручні барабани). У кожній пісні є невід’ємний український колорит, який досягається за допомогою стародавніх народних інструментів: сопілки, окарини (глиняна флейта), дримби.

Пізніше запоріжці вирішили, що лише такої музики замало, а про багатство українського фольку слухач все більше забуває. А тому гурт долучив до багатого арсеналу музичних інструментів ще кілька українських, що нині перебувають на межі зникнення – жалійки (український ріжок), джоломиги-дводенцівки (українські подвійні сопілки). А перлиною стала виготовлена за старовинними стандартами коза-дуда (українська волинка, що застосовувалася запорозькими січовими козаками під час військових походів). До народних пісень з сильними вокальними партіями музиканти додали речитативні наспіви, що дало музиці гурту нового, неординарного звучання.
Тож сьогодні «Крапка» є бажаним гостем на численних українських музичних фестивалях.

Найвідомішими серед них стали:

«Еко-Січ-2009» (Запоріжжя) – фестиваль, покликаний змінити екологічну ситуацію в індустріальному Запоріжжі. Усі музиканти виступали безкоштовно, а фестиваль став значною подією в культурному житті міста;
«Молода Галичина-2009» (Новояворівськ) – «Крапка» стала хед-лайнером фінального дня, закриваючи блок живої музики на фестивалі, де зібралися конкурсанти з 18 країн світу, серед яких: Англія, Канада, Аргентина, Бразилія, Італія та ін.;
«День Незалежності з Махном-2009» (Гуляйполе) – андеграундовий фестиваль, який відкриває слухачеві некомерційну, але чесну музику.
«Купала-2010» (о. Хортиця, Запоріжжя) – захід, покликаний відновити традиції святкування стародавнього свята Купала;
«Підкамінь-2010» (Підкамінь, Львівська обл.) – один з найвідоміших етнофестивалів України. Вхід для людей у вишиванках був безкоштовним. За кошти, зібрані під час фестивалю, організатори прагнуть відреставрувати Домініканський собор;
«Золотий млин-2010», у рамках Сорочинського ярмарку (Великі Сорочинці) – «Крапка» отримала винагороду в номінації «За оригінальність»;
Всеукраїнський фестиваль гончарів-2010 (о. Хортиця, Запоріжжя) – покликаний відновити культурне багатство України. На заході зібралися провідні гончари, які володіють стародавнім ремеслом, з усієї України та закордону;
«Наш Фест-2010» (Звенигород) – молодіжний багатомасштабний рок-фестиваль.
«Rock & Ball - 2011» (Полтава) – спортивно-музичний фестиваль
«ХХ Фестиваль Української культури» (Кошалін, Польща) – масштабний фестиваль культури України на території Польщі. Вперше відбувся 1967 рокі. З того часу став гарною традицію. Гурт став гостем та відіграв три концерти в рамках фестивалю.
«Тарас Бульба 2011» (м. Дубно) – один з найстаріших рок фестивалів України. Гурт Крапка став дипломантом фестивалю.За два роки гурт «Крапка» організував понад півсотні концертів у різних містах України.
Відтепер хлопці прагнуть показати багатство української музики і за межами України. Адже українська музика – це те, чим дійсно варто пишатися.

Гурт «Крапка» у світовій мережі:

http://www.krapkaband.at.ua
http://www.realmusic.ru/krapkaband/
http://vkontakte.ru/club10676071
http://www.youtube.com/bilchenia